SOHBET GİRİŞİ
Rumuz ( Nick ):
Şifre ( Varsa ):
Şifreniz yoksa lütfen boş bırakın
  SOHBET   AŞK   AVRUPA
     
  OYUN   İSTANBUL   TÜRKİYE
     

erkeklerde 40 yaş sendromu

40 lı yaşlar hem kadın hem erkek için en verimli yaşlardır. Vücut anatomik açıdan gelişimini tamamlamıştır. Beyin işleyişi üst seviyeye ulaşmıştır. Fakat yaş ilerledikçe beyin kanlanmasının bozulması, testosteron ve androjen… gibi salgılanan hormonların azalması ile işleyiş ve fonksiyon yavaş yavaş gerilemeye başlar. Genetik ve çevresel etkenlerle oluşan hipertansiyon, şeker hastalığı vs gibi etkenler bu süreci hızlandırır. Erkekliğin simgesi haline gelen seks dürtüsü ve kapasitesi de maalesef yavaş yavaş azalmaya başlar. Fakat bu durum genelde kabul edilmez ve kendini çevreye ispat etme duygusu ortaya çıkar. Bazı erkeklerde bu durum işte başarı hırsına,bazılarında dine yönelmeye,spor,yeni hobiler edinmeye sebep olur. Bilinç altı duygu cinsel dürtü ve başarı açısından eskisi gibi olduğunu ispat etmedir. Tüm bunların sebebi bünyenin yaşlanmaya başlaması tüm organlar gibi beyninde yıpranmaya başlaması ve erkeklik hormonunun eskisi kadar üretilmemesidir.

Kendini ispatın genellikle seçilen diğer bir yoluda daha genç yaştaki kadınlarla flört etmedir. Makul ölçülerde normal sayılan bu durum bazen kontrolden çıkar. Azgın teke sendromu 40’ından sonra azma… gibi tabirlerle anılan bu aşırı durumda erkeğin ailesel ve sosyal çevresinde sorunlar yaşanır. Kendini ispat ve genç görülme kompleksi giyim tarzını, yeme alışkanlığını, sosyal davranış biçimini vs değiştirir. Toplum tarafından gülünç bir hal alır. Eşini ne kadar severse sevsin hiçbir erkek karşı cinse ilgisiz kalmaz ve çoğu zamanda bunu faaliyete sokar ve gizler. Orta ve ileri yaşta esas sorun bu cinselliğin aşırıya kaçması ve eskiden saklanmasının aksine çevrenin gözüne sokulmasıdır. Erkekte beynin kontrolünde salgılanan seks hormonlarının değişime uğraması, cinsel isteği etkilemese de performansı etkiler. Seks gücü erkekler için güç simgesidir. Sosyal ve ekonomik güç ne olursa olsun, cinsel güç çok önemlidir. Orta yaşta, erkek seks gücünü kaybeyme düşüncesine kapılır. Kalan zamanı doya doya yaşamak için birçok kadınla beraber olmak ister.

Gençlik yıllarında yapamadıklarını, kendine göre bu az kalan zamanda yapmaya çalışır. Bu yaşta ,soysal, ekonomik, kariyer sorunları genelde çözüldüğü için, isteklere daha çabuk ulaşılır. İnkar edilse de tüm orta yaş erkeği dışarıya yönelir ve kendine göre bundan sonraki zamanını seks açısın daha iyi değerlendirmek ister. Bu durum, bazen aşırıya kaçar ve takıntı haline gelir iş çığrından çıkar ve erkek sosyal çevrede kınanır. Bu kınamalara maruz kalan erkeklere kart zampara, azgın teke, kırkından sonra azanı teneşir paklar gibi yakıştırmalar yapılır. Maalesef bu erkeklerin bir uzmana baş vurup tedavi olması gerekir. Ayrıca orta yaşta penis sertleşmesi, isteksizlik gibi sorunların altında genellikle depresyon, şeker hastalığı, prostat hastalıkları gibi sorunlar vardır.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by : admin
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :


Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.


1 yorum var
  1. aşağıdan yukarından yolun sonu görünüyorrrr…..


siz de yorum yazın.


turkchat sohbet odaları türkiyenin her bölgesinden insanları buluşturup sohbet odalarımızda arkadaşlık, dostluk, diyalog, yazışma, konuşma, çet, yüzlerce insanla sohbet odasında chat etme imkanı. Cet sohbet chat odalarında bilginize guvenip yarışma odamızda genel kültür sorularını çözüp haftanın birincisi olabilirsiniz. haydi türkiye sohbet odaları chat keyfi yapın

İnsanlar sevgi karakteri ile doğarlar. Sevgi duygularımız geliştikçe gelişir ve bizi güzel görünen şeye doğru götürür. Bundan sonra artık bizim, bu alemde sevmekten başka bir şey için var olduğumuzdan kim şüphe edebilir ki!